Kategorie: Wszystkie | 1% | Członkowie OSP Świercze | Kontakt | MDP | O nas
RSS
sobota, 14 maja 2016

Nowy stary strażak :)

17.04.2016r. kolejna strażaczka z naszej OSP ukończyła kurs podstawowy na strażaka ratownika w Pułtusku oraz ścieżkę treningową w komorze dymowej w Ostrołęce. W dniu odebrania dyplomu nasi strażacy przyjęli oficjalnie w swoje szeregi "nową" druhnę. Magda gratulujemy i życzymy jak najmniej wyjazdów.

15:38, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 kwietnia 2016

 

Zapalili ogniska na 1050. rocznicę Chrztu Polski                          

 

 

W jednostce OSP Świercze zapłonęło ognisko pamięci. Jest to wspólna inicjatywa Związku Podhalan i Zarząd Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Punktualnie o godzinie 20 w czwartek 14 kwietnia w Zakopanem przy krzyżu ustawionym na samym szczycie Giewontu członkowie Związku Podhalan rozpalili ognisko. Fala ognia poszła na kraj i dotarła również do Świercz. W poszczególnych regionach kraju symbolicznie strażacy rozpalali ogniska pamięci. Na rejon powiatu pułtuskiego przypadła godzina 20:20.

 

Nasi strażacy rozpalili ognisko na placu gminnym za lecznicą w Świerczach. Do inicjatywy strażaków dołączyli również harcerze z 428dh Wodospady oraz mieszkańcy gminy. Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom za tak liczny udział i wsparcie strażackiej inicjatywy.

 

 

 

07:04, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22:04, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
Smutna uroczystość       
  
W niedzielę 10 kwietnia 2016r. strażacy z OSP Świercze uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. dh Stanisława Skowronka z OSP Winnica.  Mszę świętą odprawił i homilię wygłosił kapelan powiatowy strażaków ks. kan. Józef Gawlik.
Druh Stanisław Skowronek był postacią nietuzinkową, podkreślali to w swoich przemówieniach minister Henryk Kowalczyk oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej dh Tadeusz Nalewajk. 

Druh Stanisław Skowronek był strażakiem od 1958 roku. W 1969 r. został naczelnikiem OSP Winnica. W latach 1975-2012 pełnił funkcję komendanta OSP w Winnicy. Podejmował wiele inicjatyw dla dobra miejscowej społeczności i Ochotniczej Straży Pożarnej, takich m.in. jak: budowa remizy w Winnicy, ufundowanie sztandaru, posadowienie na cmentarzu kamienia upamiętniającego zmarłych strażaków, wyposażenie w sprzęt ratowniczo gaśniczy, umundurowanie, wyszkolenie.

   Wychował pokolenie ludzi zaangażowanych społecznie, wrażliwych na służbę ludziom. Dzięki jego zapobiegliwości drużyna OSP w Winnicy dysponuje doskonałą bazą lokalową, nowoczesnymi samochodami i sprzętem ratowniczym. Dh Stanisław Skowronek był członkiem Zarządu Powiatowego OSP RP oraz członkiem Zarządu Wojewódzkiego OSP RP, był również delegatem województwa ciechanowskiego na Krajowy Zjazd OSP RP.

   Za swoją ponadprzeciętną działalność społeczną został odznaczony m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Znakiem Związku OSP RP, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Odszedł człowiek, który był wzorem działacza społecznego. Dh Stanisław Skowronek spoczął na cmentarzu parafialnym w Winnicy przy dźwiękach syren straży pożarnej.

 

 

 

14:08, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »

Wielkanoc 2016

 


13:59, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 marca 2016

20:36, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 marca 2016

Dzień Kobiet (znalezione w internecien Strażacy-ochotnicy z Leopoldowa)

18:04, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 marca 2016

 

   Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% na rzecz naszej jednostki.

   Przekazując swój 1% dla Związku OSP RP to my mamy możliwość zdecydowania na jaki konkretny cel go przeznaczymy. Wpłata na Związek OSP RP nie jest darowizną. Przekazujemy pieniądze, które i tak stanowią podatek należny Państwu – i to my zadecydujemy czy przekażemy je Skarbowi Państwa, czy na swoją jednostkę. Nawet niewielką kwotę warto przekazać dla Związku OSP RP, z wielu kilkuzłotowych wpłat możemy uzbierać znaczącą sumę.

   „1% podatku na rzecz Związku OSP RP” – wystarczy, że wpiszesz NR KRS 0000116212 do swojej deklaracji podatkowej PIT-37.

Nasz adres:
Ochotnicza Straż Pożarna w Świerczach
ul. Pułtuska 47 B 06- 150 Świercze woj. Mazowieckie10:22, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 grudnia 2015

Szkolenie kierowców- konserwatorów

   W dniach 21-22 i 28-29 listopada 2015r. trzej nasi druhowie brali udział w szkoleniu zorganizowanym przez komendę PSP w Pułtusku. Strażacy omawiali sposoby obsługi i konserwacji posiadanych sprzętów, zasady postępowania w trakcie dojazdu do zdarzenia, łączność i alarmowanie. Szkolenie zakończone było egzaminem (teoria i praktyka). Nasi druhowie ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy :)

 

Zdjęcie OSP Pniewo- KSRG

20:17, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »

Obraz Matki Boskiej w Klukowie

 


 

Przed przybyciem Obrazu do naszej parafii strażacy ze Świercz i Świeszewa pomagali w sprzątaniu i dekorowaniu kościoła. Strażacy wraz z kilkoma mieszkańcami gminy udekorowali również drogę przejazdu samochodu kaplicy (proporczyki, flagi). 

  

 

Strażacy uczestniczyli w mszach i nabożeństwach a także pełnili całodobową wartę przy obrazie.

 


 


 


 


 

 


 


 

   Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc naszym strażakom oraz kilku mieszkańcom naszej gminy dla których nie straszne były kaprysy pogody!

20:01, ospswiercze
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Darmowy licznik odwiedzin